Europos paveldo dienos 2012 - ekskursija po Prienus "Kas kuria miesto dvasią"

103 1792Rugsėjo 14–23 dienomis Lietuvoje vyksta kasmetiniai Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, kuriuos organizuoja Kultūros paveldo departamentas kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis, kultūrinėmis įstaigomis, kultūros paveldo objektų valdytojais. 

Šiais metais jų tema – „Genius loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą“ – išskirtinę vietos dvasią.

Prienų  savivaldybės aikštėje  rugsėjo 14 dieną (penktadienį) vyko „Europos paveldo dienų“ atidarymas ir ekskursija po Prienus, kurią vedė Nemuno kilpų regioninio parko vyr. kultūrologė Dainora Šaltienė.

Atidarymo metu Prienų savivaldybės meras V.Bujanauskas padėkojo organizatoriams už gražų renginį ir apdovanojo padėkos raštais. Mero padėkos raštu buvo apdovanota ir Nemuno kilpų regioninio parko vyr. kultūrologė Daninora Šaltienė.

Ekskursijoje  dalyvavo labai mažas būrelis prieniečių, tačiau sulaukėm svečių iš Kaišiadorių, kuriems  buvo įdomu sužinoti Prienų istoriją  ir aplankyti svarbiausias miesto vietas.


Ekskursija prasidėjo Laisvės aikštėje, kuri anksčiau dar buvo vadinama turgaus aikšte, o dabar joje vyksta miesto renginiai. Nebuvo pamirštas ir filosofas Antanas Maceina, kuriam prie Prienų kultūros centro pastatytas paminklas. Turbūt nedaugelis prieniečių paklaustas apie paminklą pasakytų kam jis skirtas ir kas jis buvo per žmogus.

Negalime pamiršti ir paminklo prie savivaldybės skirto tremtiniams atminti prie kurio kiekvienus metus paminimos tremties dienos ir vyksta palydos į tremtinių sambūrius.

Toliau aplankėme  Prienų bažnyčios šventorių, „Žiburio“ kalnelį, prisiminėm Kęstučio paminklo atsiradimo Prienuose ir atstatymo istoriją, aptarėme dailininko Silvanavičiaus kūrybą. O koks Nemuno vingio grožis atsiveria nuo Greimų vardu pavadinto tilto. Dainora papasakojo apie buvusį Butlerio dvarą, Revuonos parkoatstatymo darbus ir vykusį skulptūrų plenerą. Po ekskursijos susirinkome Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų  centre prie arbatos puodelio aptarti tikrąją Prienų miesto dvasią.

Kalendorius

Rugpjūtis 2017
Pr A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba