BALTŲ VIENYBĖS UGNIES SĄŠAUKA PRIENUOSE

baltai17-4Šiemet sukanka 780 metų kai įvyko Saulės mūšis. 1236 metų rugsėjo 22 dieną Saulės mūšyje lietuviai sutriuškino Livonijos (Kalavijuočių) ordiną ir parodė ryžtą ginti savo žemę. Tai buvo viena pirmųjų baltų genčių didžiųjų pergalių, po kurios priešiškas Livonijos ordinas sunyko. Mūšio išvakarėse buvo ugnies ženklas – vienykimės. 
 
Šios sąšaukos esmė– aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes.
 
Rugsėjo 22 dieną ant aukščiausių kalvų uždegama ugnis Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Gudijoje, Rusijoje ir kitose šalyse, tai ženklas kad mus siejo ir sieja bendri protėviai, papročiai, giminystės ryšiai.
Nemuno kilpų regioninio parko specialistai kiekvienus metus  prieniečius pakviečia dalyvauti Baltų vienybės sąšaukoje prie Nemuno. Padainuoti kartu atvyko folkloro ansamblis „Gija“, sveikuoliai, Prienų miesto gyventojai. Sveikuolių klubo pirmininkė Leonora priminė senąsias baltų tradicijas ir pasiūlė išmėginti midaus gėrimą iš rago, juk taip užtvirtindavo susitarimus. Tačiau mūsų rage buvo gira, o pasakyti palinkėjimai turi išsipildyti kiekvienam dalyvavusiam renginyje.
 
O kaip sąšauka be laužų. Suliepsnojo baltiški ženklai ir tarsi kiekvienas pajuto, kad ir jis yra dalelė buvusios istorijos. Sušilo širdys visų susirinkusių ir daina garsiau skambėti ėmė, ir kojos šokiui pajudėjo. Po renginio visi buvo pakviesti į Prienų lankytojų centrą karštos arbatos puodeliui ir moksleivių iškepto pyrago paragauti.  
 
Norim padėkoti už pagalbą ruošiant šventę:   Liepaloto lenpjūvei už medieną ir palaikymą, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojams ,ir  Virgiui,  folkrolo kolektyvui GIJA, sveikuoliu klubo „Versmenė“ nariams ,  meninės drožybos kolektyvui, sveikuolių narei Jurgitai ir jos artimiesiems už šieną , kuris niekada nesibaigia , ir taip  jau tris metus , Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centrui už  obuolių pyragą, Prienu čeburekams už tai , kad visada mūsų skulptūras patepa, kad degtų ir neužgestų, už drabužius dėkojam Vilmos Krasauskienes dizaino studijos mokiniams.
 
baltai17-1
 baltai17-5baltai17-6baltai17-3baltai17-2

Kalendorius

Rugpjūtis 2017
Pr A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba