Rekordinis žygeivių skaičius žygyje „Nemuno kilpomis“


zygis 16-1Prienų krašte vyko pėsčiųjų žygis „Nemuno kilpomis“. Žygio metu pasirinktinai teko įveikti keturias skirtingas atkarpas : pradedančiųjų (10 km), sveikatingumo (20km), harmonijos (35 km), iššūkio (55 km).  
 
Jau nuo ankstyvo ryto Prienų Laisvės aikštėje  šurmuliavo žygeiviai. Pasirinkę skirtingą laiką ir maršrutą, užsiregistravę ir gavę žygeivio pasą pasileido po Prienų rajono  ir Birštono savivaldybės apylinkes. Tiek daug svečių vienu metu nebuvo sulaukę labiausiai lankomos vietovės.
 
Žygio dalyviai grožėjosi Prienų rajono miškais, vaizdingais Nemuno krantais, aplankė  aukščiausią Lietuvos medį, Žvėrinčiaus ąžuolą, Vytauto parką, Naravų piliakalnį, Panemunės stovyklavietes, Harmonizavimo parką.
Kiekvienam punkte žygeiviams reikėjo atsižymėti, pailsėti ir sudalyvauti pagal norus ir galimybes organizuojamose atrakcijose. O atrakcijų buvo daug: bandė eiti su lazdomis, skaičiuoti medžių amžių ir matuoti aukštį, šaudyti iš lanko, atlikti mankštą arba sulaukti masažo, dalyvauti loterijoje Ne visiems fortūna šypsojosi loterijoje, tačiau geros emocijos ir nuotaika lydėjo žygeivius visą dieną. Net ir oras žygio dieną džiugino vasariška saule. Visada įdomu išgirsti kaip jaučiasi žygeiviai, ką naujo pamatė ar išgirdo, todėl Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centre kai kurie paliko savo atsiliepimus. Visada džiugu skaityti kad sužavėjo gamta, kad jaučiasi sužavėti ir laimingi, kad nors ir skauda kojas, bet nuotaika gera.
 
Registracijos punktuose dalyviai buvo vaišinami arbata, vandeniu, koše, obuoliais ir namine duona.
 
Į žygį atvyko žygeiviai iš visos Lietuvos. Ir dalyvavo rekordinis skaičius daugiau nei 3 tūkst. žmonių – iki šiol nė viename Lietuvoje vykstančiame žygyje nebuvo susirinkę tiek iššūkių pasiilgusių žygeivių. Dėl dalyvių gausos registracija buvo sustabdyta iki žygio likus vienai dienai. Gaila, kad niekas nefiksavo jauniausio dalyvio, bet vyriausias dalyvis, 78 metų prienietis Arvydas Tareila įveikė visą 55 km trąsa.  Užfiksuotas žygio metu rekordas ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir 31 metų klaipėdietės Sandros  Valančauskaitės. Ji  visus 55 km įveikė eidama atbulomis. 
 
Žygeiviai išsiskirstė su gera  nuotaika, pasiektu tikslu ir keldami sau naujus iššūkius būsimiems naujiems žygiams. Lauksime jų sugrįžtančių kitais metais
 
                     Žygį organizavo VšĮ „Trenkturas“, kurio vienas iš įkūrėjų yra prienietis Vytautas Bartulis. Prie šio žygio organizavimo prisidėjo  Prienų rajono savivaldybė, Prienų miškų urėdija, Prienų seniūnija, UAB „Prienų butų ūkis“, Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, taip pat Birštono miesto savivaldybė ir Birštono turizmo informacijos centras.
  
 
 
 
 
 
 
 
R.Milušauskienė

Kalendorius

Rugpjūtis 2017
Pr A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba