Žemės valanda

Narių vertinimas:  / 0
zemes valanda
Žemės valanda – pasaulinė akcija, vykstanti kovo paskutinį šeštadienį, kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą.

Skaityti daugiau: Žemės valanda

Neštis namo rastą sveiką žvėrių ar paukščių jauniklį – jokiu būdu

Narių vertinimas:  / 0
jauniklisPastaruoju metu Aplinkos ministerijos gamtosaugos specialistai sulaukia nemažai gyventojų skambučių apie rastus tariamai beglobius laukinių gyvūnų ir paukščių jauniklius. Prašoma patarti, kaip juos, parsineštus į namus, maitinti ir globoti. 
 
Pasak gamtosaugininkų, pirmiausia reikia žinoti, kad Laukinės gyvūnijos įstatymas griežtai draudžia imti iš gamtos gyvūnų jauniklius. Jie tik labai retai tampa beglobiais, našlaičiais. Pievoje ar miške rastas kiškiukas, lapiukas, elniukas, briedžiukas ar stirniukas paprastai būna ne vienas.

Skaityti daugiau: Neštis namo rastą sveiką žvėrių ar paukščių jauniklį – jokiu būdu 

Neršiančioms lydekoms apsaugoti – aplinkosauginis skydas

Narių vertinimas:  / 0
lydekaPirmadienį, kovo 20 d., visoje šalyje prasidės akcija „Lydeka 2017“. Ji vyks iki balandžio 20 d. Tokia akcija organizuojama kiekvieną pavasarį. Šiuo aplinkosauginiu skydu siekiama nuo brakonierių apsaugoti neršiančias lydekas ir vandens telkiniuose gausinti plėšriųjų žuvų išteklius, kurių, mokslinių tyrimų duomenimis, yra per mažai.
 
Akcijos metu aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai organizuos reidus, nuolat stebės vandens telkinius, ypač svarbiausias lydekų nerštavietes. Prie jų bus įrengta stebėjimo kamerų, naudojamos kitos kontrolės priemonės. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams talkins neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos pareigūnai, saugomų teritorijų direkcijų specialistai. 
 
Aplinkosaugininkai tikisi ir žvejybos plotų naudotojų, žvejų mėgėjų, visuomenės pagalbos. Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus reikia iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. 
 
Aplinkos ministerijos komunikacijos skyrius 
2017-03-17 

Kovo 20-ąją paminėkime Žemės dieną

Narių vertinimas:  / 0
emŽemės diena gimė iš paprastų žmonių susirūpinimo savo ir mūsų žemės likimu.
XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje Amerikoje buvo pradėta kalbėti apie oro ir kitų gamtos išteklių tausojimą ir apsaugą, būtinumą išsaugoti parkus ir poilsio zonas. Šios problemos jaudino tik aplinkosauginio judėjimo lyderius ir paprastus Amerikos žmones.
 
Tačiau idėjų šalininkų buvo aktyviai ieškoma ir tarp politinių lyderių. Vienas jų - Geilordas Nelsonas, buvęs JAV Kongreso narys bei Viskonsino valstijos senatorius. Jis stengėsi atkreipti savo kolegų dėmesį į aplinkos problemas, tačiau jomis domėjosi tik nedaugelis Kongreso narių. Važinėjant po JAV valstijas, didžiulį įspūdį jam paliko paprastų žmonių ryžtas spręsti aplinkos apsaugos problemas savo miestuose, todėl 1969 m. G. Nelsonas įkūrė organizaciją, kurios pagrindinis tikslas buvo sukurti pamatus ekologiniam švietimui visoje šalyje. 

Skaityti daugiau: Kovo 20-ąją paminėkime Žemės dieną

Baudžiamojo kodekso pataisos leis sumažinti nebaudžiamumą už nusikaltimus aplinkai

Narių vertinimas:  / 0
baudiamasis kodeksas Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytoms Baudžiamojo kodekso skyriaus apie nusikaltimus aplinkai pataisoms ir teiks jas Seimui. Priėmus šias pataisas, gerokai sumažėtų nebaudžiamumas už tokius nusikaltimus. 
 
Viena svarbiausių priežasčių, kodėl dabar vangiai atliekami ar nutraukiami nusikaltimų aplinkai ikiteisminiai tyrimai, – tai, kad įstatymas neapibrėžia, kas yra didelė žala aplinkai. Šią žalą reikia įrodyti beveik visais nusikaltimų aplinkai atvejais, bet dėl skirtingo jos traktavimo gana dažnai ikiteisminis tyrimas nutraukiamas ir už nusikaltimą nėra nubaudžiama.
 
Didelę žalą aplinkai gali skirtingai traktuoti ir aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai, teikiantys medžiagą baudžiamajai bylai iškelti, ir prokurorai, kurie iškelia bylą, ir ikiteisminį tyrimą atliekantys policijos pareigūnai, ir teismai. 
 
Siekiant išspręsti šią problemą, siūloma Baudžiamąjį kodeksą patikslinti ir didelę žalą aplinkai apibrėžti pagal du alternatyvius požymius. Pirmasis – kai nustatoma, kad atitinkamam elementui padarytas reikšmingas neigiamas poveikis aplinkai.

Skaityti daugiau:   Baudžiamojo kodekso pataisos leis sumažinti nebaudžiamumą už nusikaltimus aplinkai 

Kalendorius

Kovas 2017
Pr A T K P Š S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba