Gimtadienio šventė - pati gražiausia diena

sveikina j.aleksandraviius„Palaimintos vietos, reto vaizdingumo apylinkės. Atrodo, kad net ir senis Nemunas, smarkiai plušėjęs jas kuriant, liko pats jų grožio pakerėtas – ėmė puldinėti iš vieno krašto į kitą, tarytum prie kiekvieno skardžio, miško, kalno ar slėnio priglusti norėdamas, lyg visą Lietuvos žemelę paliesti, paglostyti geisdamas. Tai ir apsisukusi seniui galva, ir pats ėmęs nebesuprasti, į kurią pusę teka, kur link savo vandenis plukdo“. (Justinas Marcinkevičius)Taip Nemunui besisukiojant krantai pasipuošė žaluma , atsirado gūbriai, atodangos. Kiekvieno akį pradėjo džiuginti atsiveriantis nuostabus kraštovaizdis, pavirtęs parku. Todėl ir pavadinimas ne bet koks, o Nemuno kilpų regioninis parkas.

O prieš dvidešimt metų  tokių parkų  Lietuvoje vienu pieštuko brūkštelėjimu atsirado visas  30. Tad parko gimtadienio šventė ypatinga kaip ir jis pats. Gal todėl ir svečių gausa, ir dovanų įvairumas suteikė šventei dar didesnę prasmę. sveikina iraitien
Į gimtadienio šventę atvyko Birštono gimnazijos, Birštono meno mokyklos, Jiezno gimnazijos, Stakliškių ir Prienų „Revuonos“ vidurinių mokyklų moksleiviai, padovanoję savo dovanas, mokytojai - padėję jas paruošti. Pasigrožėti vaikų darbais atvyko tėveliai  ir dovanas moksleiviams įsteigę rėmėjai . Galima pasidžiaugti, kad paroda sulaukė  didelio susidomėjimo  ne tik iš  birštoniečių,  prieniečių , bet ir kitų savivaldybių svečių , atvykstančių  į direkciją.  Dar prieš Kalėdas  paskelbtas  konkursas „Gimtadienio dovana regioniniam parkui“ sulaukė  daugiau kaip 50 darbų, atliktų įvairia technika.  Išrinkti geriausius dovanų autorius buvo labai sudėtinga, todėl konkurso idėja tapo akcija -  dovana už dovaną.  Tad teko ieškoti rėmėjų, kurie apdovanotų dovanų autorius . Stebuklas tikrai įvyko , nes visi darbų  autoriai  buvo apdovanoti rėmėjų prizais,  Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos padėkomis ir knyga „Didžiosios Nemuno kilpos“.tortas
O koks gimtadienis be torto? Tuo pasirūpino Seimo narys Andrius Palionis, kuris pačioje šventės pradžioje  įteikdamas tortą palinkėjo parkui džiuginti savo grožiu kiekvieną atvykstantį, o direkcijos darbuotojams ir  toliau juo nuoširdžiai rūpintis bei teikti džiaugsmą savo renginiais atvykstantiems į direkciją. vents rmjai
Šventė prasidėjo koncertu, kurį padovanojo Birštono meno mokyklos moksleiviai . Saksofonu grojo Žilvinas Liutkus, gitarą virkdė  Antanas Raulinaitis, savo dainelėmis džiugino Adrija Suchockaitė ir Greta Turčinavičiūtė, o visą koncertą vainikavo akordeono muzika, kurią atliko Paulius Černevičius.
Ne tik mokiniai buvo apdovanoti dovanomis  - džiaugėsi ir jų mokytojai, nes jiems buvo skirta Nemuno kilpų regioninio parko padėkos ir Birštono administracijos dovana - knyga „ Karališkojo Birštono praeitis. Istorinė raida iki XIX a.“, kurią įteikė Birštono vicemeras Juozas Aleksandravičius.
Nelikome skolingi ir šventės rėmėjams. Jiems taip pat buvo įteiktos padėkos už bendradarbiavimą rengiant renginius ir knygelės „Didžiosios Nemuno kilpos, „ Dainų kalnelis“ bei „Atminties takas“.
 Ačiū sakome ir nuoširdžiai dėkojame Seimo nariui Andriui Palioniui, Birštono vicemerui  Juozui Aleksandravičiui, Birštono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjai  Angelei  Žiūraitienei, mokytojams Eglei ir Remigijui Janušaičiams, UAB „Ernas“ vadovui Ervinui Marčiulioniui, „Prienų kompiuteriai“ direktorei Dainorai Kuliešienei , laikraščio „Naujasis Gėlupis“ redakcijai, Birštono meno mokyklos kolektyvui, Birštono savivaldybės administracijai ir Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai už įsteigtus prizus , už paramą ir nuoširdų bendradarbiavimą rengiant šventę.
Pasibaigus šventei, jos dalyviai  visi  kartu apžiūrėjo dovanas, fotografavosi ir diskutavo  su rėmėjais,  mokytojai dalinosi savo  patirtimi. Kas dar neskubėjo į namus,  žiūrėjo filmą „Gamta be sienų“.    Dar ilgai Birštono direkcijos lankytojų centre nerimo šventiniai balsai, o besiskirstantys  vis  klausė:  „Kada sekantis konkursas ir šventė?“.

mokytoja stakliki

Kalendorius

Rugpjūtis 2017
Pr A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba