KAS SKATINA DERMATITO ATSIRADIMĄ IR KAIP JIS GYDOMAS?

https://unsplash.com/photos/persons-palm-in-close-up-photography-tWTFjznQlBA

Odos uždegimas dermatitas nėra laikomas rimtesniu susirgimu. Tačiau jis dažnai sukelia įkyrų niežulį, o kasydamiesi pridarome mažų, vos įžiūrimų žaizdelių, dėl kurių gali kilti infekcija. Todėl šiai ligai gydyti vis dėlto yra reikalingas savalaikis gydymas.

Kas nutinka odai sergant dermatitu?

Kai sergama dermatitu oda įprastai išsausėja, galimi jos paraudimai ir patinimai. Kai kada jo sukeltas odos niežulys gali būti itin stiprus ir sunkiai ištveriamas. Dermatito sunkumas priklauso nuo kūno vietos, į kurią jis įsimetė. Pagrindiniai šios ligos požymiai – tai bėrimas, sausumas, įtrūkimai, niežulys, skausmingumas, pasireiškiantis deginimu ar dilgčiojimu, atsirandančios pūslelės.

Kokios yra žinomos dermatito rūšys?

Vienos dermatito rūšys pasireiškia vaikams, kitos – suaugusiems. O dažniausiai pasitaiko šios dermatito rūšys – tai atopinis, kontaktinis, dishidrozinis, seborėjinis dermatitai. Atopiniu dermatitu vadinama egzema, ja sergantiems žmonėms ant kūno atsiranda šiurkštūs išsausėjusios ir niežtinčios odos salelės. Ši liga yra paveldima ir ima vystytis dar kūdikystėje.

Kontaktinį dermatitą sukelia prisilietimas prie alerginę reakciją sukeliančių medžiagų. Jis pasireiškia bėrimų ar pūslelių pasirodymu ant odos. Dishidrozinis dermatitas daugeliu atvejų pasireiškia ant rankų ir kojų pėdų atsirandančiomis mažomis pūslelėmis.

O seborėjinis dermatitas įprastai atsiranda ant galvos odos, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai jis susiformuoja ant veido ir krūtinės. Ši dermatito forma pasireiškia žvynuotomis dėdėmis ant odos, paraudimu ir pleiskanojimu.

Nuo ko priklauso dermatito gydymo sėkmė ir trukmė?

Sėkmingas dermatito gydymas tiesiogiai priklauso nuo esamos jo rūšies, patiriamų požymių sunkumo ir dėl pagrindinių ligą sukėlusių priežasčių. Pasitaiko, kai dermatito požymiai ant odos savaime išnyksta per vieną ar tris savaites. Tada patariama profilaktiškai naudoti maitinamuosius kremus ar losjonus sausai odai.

O jeigu liga savaime nepasitraukia, tad yra reikalingi vietinio poveikio kremai su steroidais. Pavyzdžiui, kremas su hidrokortizonu mažina niežulį ir uždegimines reakcijas. Jeigu dermatitas yra alerginės kilmės, tada tinka antialerginiai vaistai. Antibiotikai ar antigrybeliniai preparatai skiriami tik tada, jei išsivystė infekcinis susirgimas, kuris gali kilti po intensyvaus kasymosi, kuris pažeidė odą.