Rūpindamiesi savo vaikų sveikata, tėvai, žinoma, siekia užtikrinti, kad jie gautų visų būtinų maistinių medžiagų optimaliam augimui ir vystymuisi. Kartais tai reiškia, kad į jų kasdienę mitybą reikia įtraukti maisto papildų. Sukurti veiksmingą maisto papildų tvarkaraštį savo vaikui gali atrodyti nelengva, tačiau, vadovaudamiesi sisteminiu požiūriu, galite užtikrinti, kad jis gautų reikiamų maistinių medžiagų tinkamu laiku. Šiame straipsnyje rasite patarimų, kaip sudaryti lengvai valdomą ir veiksmingą maisto papildų tvarkaraštį savo vaikui, atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip amžius, mitybos poreikiai. Kokie vitaminai ir mineralai yra patys svarbiausi.
1 žingsnis: įvertinkite mitybos poreikius
Prieš sudarydami maisto papildų tvarkaraštį, įvertinkite savo vaiko mitybą, kad nustatytumėte, kokių maistinių medžiagų jam gali trūkti. Naudingas gali būti maisto dienoraštis; stebėkite, ką vaikas valgo per savaitę ar dvi, ir nustatykite, kokių maisto medžiagų trūksta. Pavyzdžiui, jei vaikas valgo mažai pieno produktų, jam gali reikėti daugiau kalcio ir vitamino D.
2 žingsnis: pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu
Prieš pradedant vartoti bet kokius maisto papildus, labai svarbu pasitarti su pediatru arba vaikų mitybos specialistu. Jie gali padėti patvirtinti bet kokį mitybos trūkumą ir rekomenduoti tinkamus papildus bei dozes, atsižvelgiant į jūsų vaiko sveikatą, svorį, amžių ir ligos istoriją.
3 žingsnis: pasirinkite kokybiškus papildus
Rinkitės aukštos kokybės maisto papildus iš patikimų gamintojų. Ieškokite specialiai vaikams sukurtų produktų, kurie užtikrintų, kad maistinių medžiagų dozės atitiktų vaikų amžių. Trečiųjų šalių organizacijų, sertifikatai kurie rodo, kad produktai atitinka aukštus saugos ir kokybės standartus.
4 žingsnis: atidžiai skaitykite etiketes
Supraskite, kas yra kiekvieno papildo sudėtyje, patikrinkite, ar nėra galimų alergenų, ir įsitikinkite, kad nėra kenksmingų priedų ar dirbtinių dažiklių. Etiketėje taip pat turėtų būti pateiktos aiškios dozavimo instrukcijos ir laikymo reikalavimai.
5 žingsnis: sudarykite tvarkaraštį
a. Svarbus laikas:
Nustatykite geriausią paros laiką, kada jūsų vaikas gali vartoti kiekvieną papildą. Kai kuriuos vitaminus, pavyzdžiui, riebaluose tirpius vitaminus A, D, E ir K, geriausia vartoti valgio metu, kad geriau pasisavintų. Geležies papildus geriausia vartoti ryte kartu su vitaminu C, kad pagerėtų jų įsisavinimas, tačiau jie neturėtų sutapti su kalcio vartojimu, kuris gali trukdyti geležies įsisavinimui.
b. Dažnumas:
Nuspręskite, kaip dažnai reikėtų vartoti kiekvieną papildą. Vieni jų gali būti vartojami kasdien, kiti – kas savaitę ar net kas mėnesį. Įsitikinkite, kad grafikas atitinka pediatro rekomendacijas.
c. Integravimas į kasdienybę:
Įtraukite papildų vartojimą į esamą vaiko kasdienę rutiną, kad lengviau prisimintumėte. Pavyzdžiui, vitaminų vartojimas kiekvieną rytą su pusryčiais gali tapti tokia pat rutina, kaip ir dantų valymas.
6 žingsnis: stebėkite ir koreguokite
Stebėkite, kaip vaikas reaguoja į maisto papildų vartojimo tvarką. Atkreipkite dėmesį į bet kokį šalutinį poveikį ar sveikatos ir elgesio pagerėjimą. Būkite pasirengę koreguoti tvarkaraštį, kai vaikas auga arba keičiasi jo mitybos racionas.
7 žingsnis: švietimas ir dalyvavimas
Švieskite vaiką apie tai, kodėl jis vartoja papildus ir kokią naudą jie teikia. Vyresnius vaikus įtraukdami į šį procesą, galite paskatinti juos jaustis atsakingesnius ir laikytis papildų vartojimo tvarkos.
8 žingsnis: saugus laikymas
Maisto papildus laikykite saugioje, sausoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Įsitikinkite, kad jie yra vaikams nepasiekiamoje vietoje, kad būtų išvengta atsitiktinio nurijimo.
9 žingsnis: reguliarios peržiūros
Reguliariai peržiūrėkite maisto papildų vartojimo grafiką su savo vaiko sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, ypač per sveikatingumo vizitus arba pasikeitus sveikatos būklei ar mitybai.
Išvados
Papildų vartojimo grafiko sudarymas jūsų vaikui reikalauja kruopštaus apsvarstymo ir planavimo. Įvertinę mitybos poreikius, pasikonsultavę su sveikatos priežiūros specialistais, parinkę kokybiškus maisto papildus ir įtraukę režimą į kasdienę veiklą, galite užtikrinti, kad jūsų vaikas gaus reikiamą maistinę paramą, bet negaus per daug maisto papildų. Atminkite, kad papildų vartojimo tikslas turėtų būti papildyti mitybą, o ne pakeisti sveikos mitybos įpročius. Laikantis apgalvoto požiūrio, maisto papildai vaikams gali būti naudingi bendrai sveikatai ir vystymuisi.